اسلینگهای زنجیری

اسلینگ زنجیری چیست؟

اسلینگ های زنجیری یکی از کاربردی ترین ابزار آلات در لیفتینگ بار با جرثقیل هستند. اسلینگ های زنجیری هم بصورت تک رشته و هم بصورت چند رشته تولید می شوند و می توانند رشته هایی با طول های متفاوت داشته باشند.

ارتباط با ما

استعلام قیمت

پیگیری سفارش

55412800

55411749

شماره تماس

آدرس

09125225190
09125407125

میدان قزوین، جنب پارک رازی پلاک۱

درباره‌ی اسلینگ زنجیری

در تولید اسلینگ زنجیری از زنجیر G80 و یا گرید های بالاتر از زنجیر های باربرداری استفاده می شود. رشته های زنجیر در تولید اسلینگ های زنجیری با بکارگیری انواع مختلفی از اتصالات از جمله قلاب، شگل، قلاب دانه گیر و حلقه اسلینگ تولید می شوند.

با توجه به کاربری اسلینگ های زنجیری در فرایند لیفتینگ اغلب این ادوات لیفتینگ بار با ضریب امنیتی بالایی مورد استفاده قرار گرفته و پیش از کاربری مورد تست قرار می گیرند. سایز زنجیر در اتصال اسلینگ به میزان بار بستگی داشته و بر حسب تعداد رشته های زنجیر انتخاب می شود. در اتصال زنجیر به حلقه اسلینگ در بالا و قلاب در پایین اغلب از اتصالاتی تحت نام رابط زنجیر Connecting link استفاده می شود.

مقایسه اسلینگ های زنجیری و سیم بکسلی

در کاربری اسلینگ ها در لیفتینگ بار انتخاب میان اسلینگ های زنجیری، سیم بکسلی و حتی تسمه حمل بار وجود دارد. تسمه های زنجیری اغلب دارای طول عمر کاری بالاتری نسبت به اسلینگ سیم بکسلی و تسمه حمل بار هستند چرا که میزان سایش سطحی بر روی دانه های زنجیر به مراتب کمتر از مفتول های سیم بکسل و بافت الیاف پلی استر تسمه حمل بار است.

علاوه بر طول عمر اسلینگ های زنجحیری نسبت به اسلینگ های سیم بکسلی دارای یک مزیت بزرگ دیگر نیز هستند و آن قابلیت تغییر طول رشته های زنجیر می باشد. در اغلب اسلینگ های زنجیری از یک قلاب دانه گیر بر روی رشته های زنجیر استفاده می شود که دهانه این قلاب به اندازه قطر زنجیر بوده و این امر تغییر طول یک یا چند رشته از زنجیر را در اتصال اسلینگ زنجیری و در فرایند لیفتینگ فراهم می کند.

پروژه های مرتبط