اسلینگ سیم بکسلی

اسلینگ سیم بکسلی چیست؟

اسلینگ سیم بکسل ابزاری برای لیفتینگ بار می باشد که هم بصورت تک شاخه و هم بصورت چند شاخه مورد استفاده قرار می گیرد.

ارتباط با ما

استعلام قیمت

پیگیری سفارش

55412800

55411749

شماره تماس

آدرس

09125225190
09125407125

میدان قزوین، جنب پارک رازی پلاک۱

درباره‌ی اسلینگ سیم بکسلی

اسلینگ های سیم بکسلی با بکارگیری سیم بکسل های تمام فولادی با ساختار هایی مانند 6X37, 6X19 و همچنین با بکارگیری سیم بکسل نتاب با ساختار 19X7 تولید می شوند. در تولید اسلینگ سیم بکسل از انواع مختلفی از اتصالات مانند حلقه اسلینگ (در محل اتصال بالایی) ، انواع قلاب و شگل استفاده می شود.

از آنجایی که اسلینگ های سیم بکسلی کاربرد لیفتینگ دارند می بایست با ضریب امنیتی بالایی تولید شده و به همراه سرتیفیکت و تست ریپورت مورد استفاده قرار گیرند. در اغلب موارد از ضریب امنیتی 6:1 در کاربری اسلینگ های سیم بکسلی استفاده می شود بدین معنا که رشته های اسلینگ تا 6 برابر ضرفیت اسمی بار خود را در مرحله تست و در حالت آویز بدون حرکت و در مرحله پارگی کامل نگه می دارند. از سیم بکسل های فولادی با تنسایل مقاومت کششی بالا و حداقل 1770 نیوتن بر میلیمتر مربع در تولید اسلینگ های سیم بکسلی استفاده می شود.

 

 

روش های تولید اسلینگ سیم بکسل

اسلینگ های سیم بکسلی به روش های مختلف و با بکارگیری انواع متفاوتی از اتصالات تولید می شوند. قدیمی ترین روش سنتی تولید اسلینگ های سیم بکسلی که امروزه نیز مورد استفاده قرار می گیرد روش گیس بافت سیم بکسل می باشد. در این روش با عبور دادن استرند ها در دو لبه باز سیم بکسل به تولید اسلینگ می پردازند. به دلایل امنیتی امروزه گیس بافت تنها بعنوان مقدمه ای برای ایجاد اسلینگ های قدرتمند تر با روش پرس مورد استفاده قرار می گیرد. در ایجاد اسلینگ های سبک سیم بکسل از بست بکسل نیز می توان در چند ردیف استفاده نمود اما این نمونه اسلینگ ها اغلب برای کاربری لیفتینگ مورد استفاده قرار نمی گیرند.
 
 
 

معمول ترین و کم هزینه ترین روش تولید اسلینگ های سیم بکسلی پرس می باشد. در این نوع اسلینگ اغلب برای جلوگیری از ایجاد سایش سطحی مفتول های سیم بکسل از گوشواره در بخش چشمی اسلینگ استفاده شده و پس از یک رفت و برگشت سیم از داخل بوش، بوش پرس می شود.

از دیگر روش های تولید اسلینگ های سیم بکسلی سوکت زنی سر سیم بکسل می باشد که به همراه وایر لاک برای قفل سیم بکسل در داخل سوکت به تولید اسلینگ می پردازند.
 
 
 
 

پروژه های مرتبط