زنجیرهای g80

زنجیر g80 چیست؟

زنجیر G80 یا گرید 80 در واقع پر مصرف ترین گرید از زنجیر های فولادی برای هدف لیفتینگ بار محسوب می شود. از زنجیر G80 برای تولید اسلینگ های زنجیری تک شاخه و چند شاخه همراه با اتصالاتی چون قلاب و شگل فولادی و به منظور لیفتینگ بار استفاده می شود.

ارتباط با ما

استعلام قیمت

پیگیری سفارش

55412800

55411749

شماره تماس

آدرس

09125225190
09125407125

میدان قزوین، جنب پارک رازی پلاک۱

درباره‌ی زنجیر G80 

زنجیر G80 یا گرید 80 در واقع پر مصرف ترین گرید از زنجیر های فولادی برای هدف لیفتینگ بار محسوب می شود. از زنجیر G80 برای تولید اسلینگ های زنجیری تک شاخه و چند شاخه همراه با اتصالاتی چون قلاب و شگل فولادی و به منظور لیفتینگ بار استفاده می شود. بر روی انواع جرثقیل های برقی و دستی از نوع زنجیری، انواع پولیفت ها و وینچ های زنجیری نیز از زنجیر G80 استفاده می شود. زنجیر G80 در سایز های مختلف از 6 میلیمتر که بصورت ابعادی 6X18 نمایش داده می شود و تا سایز حداکثر 42 میلیمتر که بصورت ابعادی 42X126 مشخص می شود عرضه می شود.

زنجیر G80 از آلیاژ ویژه فولادی با درصد کربن بالاتر از متوسط تولید شده است که طی عملیات خاص حرارتی و فرایند های گرمایش و سرمایشی سخت کاری می شود.  قیمت زنجیر گرید G80 بر حسب سایز، نوع آبکاری و برند تولید کننده متفاوت می باشد.

آبکاری و پوشش سطحی زنجیر فولادی G80

آلیاژ های فولادی به سبب مقاومت کششی بالا، تنسایل و مشخصات مکانیکی مناسبی که دارند در تولید ادوات لیفتینگ از جمله زنجیر فولادی G80، انواع سیم بکسل و دیگر اتصالات لیفتینگ مورد استفاده قرار می گیرند. با این وجود آسیب پذیری فولاد بر خلاف آلیاژ های استنلس استیل در برابر زنگ زدگی در تماس با آب و رطوبت سبب می شود که تولید کنندگان اتصالات فولادی از روش هایی برای افزایش مقاومت در برابر زنگ زدگی استفاده نمایند.

یکی از روش های محافظت سطحی زنجیر G80 فولادی استفاده از آبکاری سطحی گالوانیزه می باشد. در این روش سطح فولاد با بکارگیری لایه نازکی از فلز زینک Zn که تحت نام روی نیز شناخته می شود پوشانیده می شود. فلز روی فلزی فعال با میل بالا در از دست دادن الکترون بوده و در تماس با رطوبت پیش از فولاد الکترون از دست داده و بدین ترتیب مانع زنگ زدگی فولاد در ساختار زنجیر G80 می شود. البته روش آبکاری به دو روش گالوانیزه سرد با ضخامت روی کمتر و گالوانیزه گرم در دمای بالاتر با ضخامت روی بیشتر صورت می پذیرد.

نمونه هایی از زنجیر G80 که به رنگ سیاه مات دیده می شوند بجای آبکاری سطحی از روش فسفاته سطحی که به آن به اصطلاح روش زاج کاری نیز گفته می شود تولید شده اند. در این روش نیز سطح فسفاته سطحی مقاومت بسیار بالایی در تماس با خورنده ها از جمله آب و رطوبت از خود نشان می دهد و ضخامت نسبتا بالایی نیز دارد.

انواع دسته‌بندی زنجیرها

تنسایل مقاومت کششی زنجیر فولادی G80 برابر با 800 مگاپاسکال یا N/mm2 می باشد. این بدان معناست که زنجیر G80 در مرحله پارگی به ازای هر میلیمتر مربع از سطح مقطع خود باری برابر با 80 کیلوگرم را در حالت آویز تحمل می کند. این میزان سطح تحمل در قیاس با گرید G43 سطح بسیار بالاتری را دارد اما با توجه به افزایش درصد کربن بلور های فلزی و ساختار زنجیر G80 نسبت به گرید G43 ترد تر و در برابر ضربه (بالاخص در شرایط فوق سرد) آسیب پذیر تر می باشد.

برخی گرید های فولادی بالاتر از G80 نیز بصورت خاص با برند های خاص تر در تولید زنجیر های فولادی بار بکار گرفته می شوند که گرید G100 با تنسایل مقاومت کششی 1000 و گرید G120 با تنسایل مقاومت کششی 1200 نیوتن بر میلیمتر مربع نمونه هایی از این گرید ها هستند. برند کروزبی آمریکا یکی از تولید کنندگان شناخته شده زنجیر گرید G80 و گرید های G100, G120 می باشد.

پروژه های مرتبط