وینچ های برقی

وینچ برقی چیست؟

وینچ یا بالابر برقی نوعی ابزار الکتریکی برای جابجایی بار و مصالح ساختمانی می باشد که بصورت 2 کاره و فیکس شده مورد استفاده قرار می گیرد.

ارتباط با ما

استعلام قیمت

پیگیری سفارش

55412800

55411749

شماره تماس

آدرس

09125225190
09125407125

میدان قزوین، جنب پارک رازی پلاک۱

درباره‌ی وینچ برقی

وینچ یا بالابر برقی نوعی ابزار الکتریکی برای جابجایی بار و مصالح ساختمانی می باشد که بصورت 2 کاره و فیکس شده مورد استفاده قرار می گیرد. وینچ برقی اغلب از سیم بکسل بعنوان اتصال استفاده می کند اما نمونه هایی از وینچ های زنجیری نیز در بازار یافت می شوند. وینچ ها اغلب بصورت تک فاز تولید شده و با برق شهری و برق خروجی از دیزل ژنراتور ها عمل می کنند.

وینچ برقی در واقع از سه بخش اصلی شامل یک موتور الکتریکی یا الکتروموتور، یک گیربکس و یک درام که سیم بکسل به دور آن بسته می شود تشکیل شده است. الکتروموتور اتصالی وینچ برقی وظیفه تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی جنبشی دورانی را بر عمده دارد. سرعت گردش خروجی از الکتروموتور وینچ بالا بوده و قابلیت اتصال مستقیم بهدرام را ندارد و از این رو از یک گیربکس که اغلب از نوع خورشیدی است بین اتصال الکتروموتور و درام وینچ استفاده می شود.

 

مقایسه قابلیت های وینچ برقی با جرثقیل برقی

هر چند وینچ برقی نیز مانند جرثقیل برقی برای لیفتینگ بار مورد استفاده قرار می گیرد اما شرایط و نحوه کاربری آنها کاملا متفاوت است. جرثقیل های برقی ابزار آلات کارگاهی با قابلیت لیفتینگ بسیار بالا بوده و اغلب با برق سه فاز کار می کنند. در واقع حداقل ظرفیت وزنی لیفتینگ بار توسط جرثقیل های برقی که حدود 1 تن است تقریبا با حداکثر توان وزنی وینچ های برقی برابری می کند. این امر حتی در مورد جرثقیل های برقی سیم بکسلی نیز که تا تناژ 30 تن مورد استفاده قرار می گیرند صادق است.

وینچ های برقی از ظرفیت وزنی 100 کیلوگرم شروع می شوند و اغلب تا تناژ حداکثری 1 تن تولید می شوند. البته در صورت استفاده از سیم بکسل بصورت دوبل می توان ظرفیت وزنی لیفتینگ بار با وینچ ها را تا دو برابر نیز افزایش داد. بدین ترتیب وینچ برقی با ظرفیت 1 تن را بصورت 1 به 2 نیز می شناسند.

علاوه بر ظرفیت جرثقیل های برقی اغلب بصورت 4 کاره همراه با یک ترولی برقی مورد استفاده قرار می گیرند که قابلیت جابجایی افقی بار را پس از لیفتینگ بوجود می آورد حال آنکه وینچ برقی اغلب بصورت فیکس 2 کاره مورد استفاده قرار می گیرد.

پروژه های مرتبط