لیفت مگنت، دنا بکسل

لیفت مگنت

ما نمایندگی خلاق هستیم

لیفت مگنت (مگنت دستی یا مگنت صنعتی) دستگاهی است که از طریق نیروی مغناطیسی آهنرباهای دائمی که در آن تعبیه شده اند، قادر است بدون جوش دادن قلاب و یا به کارگیری زنجیر یا تسمه، قطعات سنگین آهنی را به راحتی و با اطمینان جابجا کند.

یفت مگنت برای جداسازی ضایعات آهنی در صنایع مختلف کاربرد دارد و در انواع مختلف دستی، الکتریکی، دائم و … تولید می شود. آهنرباهای به کار رفته در این مگنت از قویترین آهنرباهای دنیا است.

خدمات

مواد

فروشگاه وودمارت

چوب ، کاغذ

خدمات

خدمات

علی صادقی

XTEMOS.COM/WOOD

ساختمان و عملکرد مگنت بار برداری

مگنت دستی دارای اهرمی است که با چرخاندن آن، نیروی مغناطیسی در درون آن برقرار شده و قطعه ی یا ورق فلزی را جذب می کند. به این ترتیب جرثقیل متصل به مگنت می تواند بار را بلند کرده و جا به جا کند. برای رها کردن بار نیز کافیست دسته را چرخانده و در وضعیت غیرآهنربایی قرار دهیم.

لیفت مگنت نیازی به برق و یا شارژ شدن نداشته و می تواند بدون کم شدن قدرت جذب آن، سالها در کارگاههای صنعتی به کار گرفته شود.

سبک بودن، کاربرد آسان، مکانیزم ساده، سرعت بالا، عدم نیاز به برق و باتری، قدرت زیاد و از همه مهمتر ایمنی بالا از ویژگی های این دستگاه است.

عمده مصرف مگنت صنعتی در جابجایی قالبها، قطعات سنگین فولادی، قطعات آهنی تخت و گرد، ورقهای فولادی، صنایع برش ورق، سازه های فلزی، نصب و جابجایی مخازن کیت گاز سوز و … است.

 

 

مگنت ها ابزار آلاتی کاملا دستی می باشد که از یک بلوک تشکیل شده اند که دارای یک اهرم دستی می باشد. در داخل بلوک مگنت بار برداری تعداد زیادی آهنربا با قابلیت مگنتیک بسیار بالا تعبیه شده است. اما عملکرد دقیق مگنت ها به نحوه قرار گیری این مگنت ها بستگی دارد.

دو دسته آهنربا در داخل مگنت قرار گرفته اند. آهنرباهای ثابت که در داخل بدنه بلوک بصورت فیکس قرار داده شده اند و آهنرباهای متحرک که موقعیت آنها توسط آهرم دستی تغییر می کند.

در حالت خنثی که مگنت هیچ قابلیت لیفتینگی ندارد آهنربا ها بگونه ای در داخل مگنت قرار گرفته اند که قطب های آنها یکدیگر را خنثی می کنند.

زمانیکه اهرم دستی در خلاف جهت گردش پیدا می کند آهنرباهای متحرک برعکی شده و قطب های آنها بگونه ای قرار می گیرد که به تقویت میدان مغناطیسی آهنرباهای ثابت می پردازد.

مگنت صنعتی در ظرفیت های وزنی مختلف از 100 کیلوگرم تولید شده و تا 200 تن برای کاربری های ساحلی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

سوالات متداول

ظرفیت وزنی اسمی مگنت ها برای لیفتینگ قطعات فلزی به شکل بلوک های کاملا مسطح آهنی با ضخامت بالای 4 سانتی متر سنجیده شده است.

این امر بدان معنا است که ظرفیت لیفتینگ بار توسط مگنت های صنعتی تا اندازه زیادی تابع شکل هندسی، خاصیت مگنت شو و کیفیت و زاویه سطح بار می باشد.

در صورتیکه سطح بار مسطح نبوده و یا قوس دار باشد ظرفیت لیفتینگ بار توسط مگنت به شدت کاهش پیدا می کند چرا که بر هم نشینی کاملی بین قطعه کار و آهنرباهای سطحی مگنت بار برداری پدید نمی آید.

عدم صیقل کامل سطح، آلودگی های سطحی و بکارگیری ترکیبات شیمیایی که سبب کاهش خاصیت مگنتیک بار شوند از دیگر دلایل کاهش قابلیت لیفتینگ بار توسط مگنت های صنعتی محسوب می شوند.