شگل‌ها

شگل چیست؟

شگل Shackle یکی از اتصالات کاربردی در لیفتینگ بار محسوب می شود. شگل ها هم در اتصالات اسلینگ های زنجیری و هم در اتصالات اسلینگ های سیم بکسلی مورد استفاده قرار می گیرند.

ارتباط با ما

استعلام قیمت

پیگیری سفارش

55412800

55411749

شماره تماس

آدرس

09125225190
09125407125

میدان قزوین، جنب پارک رازی پلاک۱

درباره‌ی شگل‌هاجرثقیل دستی

بسته به نوع کاربری شگل ها هم در گرید های فولادی و هم در گرید های استنلس استیل تولید می شوند. شگل دارای یک بدنه منحنی می باشد که به روش فورج گرم تولید می شود که باز و بسته شدن اتصال آن با بکارگیری نوعی پیچ و یا پین صورت می پذیرد. در برخی از اتصالات شگل ها برای بستن اتصال از مهره های شش گوش استفاده می شود.

شگل ها در اشکال مختلفی تولید می شوند که مهمترین و کاربردی ترین آنها شامل شگل یو u که البته در زبان انگلیسی به D shackle شناخته می شود می باشد. از اشکال کاربردی دیگر شگل ها می توان به شگل های نعلی شکل، شگل پیچ و شگل های پایه بلند اشاره نمود. شگل ها با برند های مختلفی تولید می شوند که اغلب نمونه های موجود در بازار ایران تولید کشور چین هستند. از شناخته شده ترین برند های تولید کننده شگل های فولادی می توان به برند کروزبی Crosby آمریکا و گرین پین Green pin هلند اشاره نمود.

  شگل ها برای کاربری های سبک و سنگین از 1 تن برای کاربری های لیفتینگ سبک الی 250 تن برای کاربری های دریایی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

پروژه های مرتبط