سیم بکسل های مهاری

سیم بکسل های مهاری چیست؟

سیم بکسل مهاری کم انعطاف ترین نوع سیم بکسل می باشد که تنها با یک رشته یا استرند تولید می شود. سیم بکسل مهاری تنها با ساختار استاندارد یعنی با بکارگیری مفتول هایی با قطر کاملا برابر بافته می شود. بافت های پر کاربرد از سیم بکسل مهاری شامل 1X7, 1X19, 1X35 می باشند که در قطر های مختلف اغلب از 8 میلیمتر الی 64 میلیمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

ارتباط با ما

استعلام قیمت

پیگیری سفارش

55412800

55411749

شماره تماس

آدرس

09125225190
09125407125

میدان قزوین، جنب پارک رازی پلاک۱

درباره‌ی سیم بکسل‌ها​ی مهاری

در تولید سیم بکسل مهاری اغلب از گرید های بالای مفتول های فولادی با مقاومت کششی بالا یعنی از فولاد با تنسایل 1770 نیوتن بر میلیمتر مربع و گاهی 1960 نیوتن بر میلیمتر مربع استفاده می شود. از سیم بکسل مهاری اغلب برای نگهداری وزنه های سنگین در موقعیتی خاص استفاده می شود که نمونه های آن در سد سازی و پل سازی ها می باشد. 

در تولید استرند و رشته های سیم بکسل مهار از دو نوع شکل هندسی مفتول استفاده می شود که نمونه های ساده آن شکل پروفیل گرد و دایره ای شکل دارند. سیم بکسل مهار را بصورت کامپکت Compact نیز تولید می کنند بگونه ای که شکل هندسی مفتول های بکار رفته دارای پخی بوده و بگونه ای قرار می گیرد که از بیرون سیم مهار مفتول ها به شکل تخت دیده می شوند. شکل کامپکت سیم بکسل مهاری با دارا بودن قطر برابر و متریال برابر دارای مقاومت سایشی بالاتری نسبت به نمونه های عادی آن است.

پوشش سطحی سیم بکسل مهار

سیم بکسل های مهاری از آلیاژ های سخت و پر کربن فولادی تولید می شوند. بنابراین با وجود مقاومت کششی بالا بدون پوشش سطحی در برابر آب و رطوبت و خورنده های طبیعی و صنعتی آسیب پذیر هستند.

سطح بیرونی مفتول های سیم بکسل مهاری را اغلب با بکارگیری یک لایه نازک از فلز زینک طی فرایند آبکاری گالوانیزه سرد آبکاری می کنند. این فرایند به دو روش یعنی روش آبکاری گالوانیزه سرد در دمایی پایین تر با لایه نازک تری از زینک و آبکاری گالوانیزه گرم با لایه ضخیم تر و نفوذ نا پذیر تری از زینک صورت می پذیرد. آبکاری گالوانیزه گرم سیم بکسل مهاری سبب می شود حتی با ایجاد خراش های سطحی نیز مقاومت محیطی آن در برابر زنگ زدگی حفظ شود. سیم بکسل مهاری گالوانیزه گرم طول عمر کاری بالاتر و قیمت بالاتری نیز دارد.

پروژه های مرتبط