سیم بکسل فولادی

سیم بکسل های روکش دار چیست؟

سیم بکسل روکش دار اغلب از روکش زدن سیم بکسل های فولادی و در سایز های ریز تولید می شود. از پلاستیک یا PVC برای ایجاد پوشش سطحی برای سیم بکسل های روکش دار در رنگ های مختلفی استفاده می شود که رنگ های مشکلی، سفید و قرمز پر کاربرد ترین آنها می باشد.

ارتباط با ما

استعلام قیمت

پیگیری سفارش

55412800

55411749

شماره تماس

آدرس

09125225190
09125407125

میدان قزوین، جنب پارک رازی پلاک۱

درباره‌ی سیم بکسل‌ها​ی روکش‌دار

اغلب از سیم بکسل با ساختار 6X19 بصورت مغز فولادی در مغزی سیم بکسل های روکش دار استفاده می شود. کاربرد اصلی سیم بکسل های روکش دار در باشگاه های ورزشی و بدنسازی می باشد که از این سیم برای اتصال وزنه بر روی ماشین به قلاب استفاده می شود.

سیم بکسل روکش دار ضد زنگ نمی باشد و در واقع دلیل استفاده از روکش PVC بر روی این سیم ها ایجاد قابلیت مقابله با زنگ زدگی نیست. روکش زنی سیم بکسل روکش دار برای ایجاد یک لایه محافظ در تماس سیم بکسل با سطوح حساس مانند پوست دست می باشد. سیم بکسل های روکش دار را اغلب با دو عدد مانند 4 به 6 معرفی می کنند که عدد اول قطر مغزی سیم بکسل روکش دار به میلیمتر و عدد دوم قطر بیرونی پس از استفاده از روکش پلاستیکی را نشان می دهد.

سیم بکسل های روکش دار با روکش پی وی سی در سایز ها و رنگ های مختلف در بازرگانی هاردوایر موجود می باشند. ساختار سیم بکسل های روکش دار معمولا 7*7 می باشد و کاربرد زیادی برای اتصالات دستگاه های بدنسازی دارند.

 

قیمت سیم بکسل روکش دار چگونه تعیین می شود؟

مانند دیگر انواع سیم بکسل و اتصالات لیفتینگ بار قیمت سیم بکسل روکش دار نیز تابع فاکتور های متعددی است. مهمترین فاکتور تاثیر گذار بر قیمت سیم بکسل روکش دار قطر یا سایز آن می باشد. البته از آنجایی که قطر سیم بکسل روکش دار با دو عدد یعنی عدد اول قطر مغزی فولادی و عدد دوم قطر نهایی بصورت روکش دار شده پلاستیکی مشخص می شود در واقع این قطر مغزی می باشد که بر قیمت سیم بکسل روکش دار تاثیر اصلی را کی گذارد.

فاکتور دوم تاثیر گذار بر قیمت سیم بکسل روکش دار برند تولید کننده می باشد. برند هایی مانند دایکو DAYCO ژاپن که از روکش هایی با قابلیت کششی، سایشی و چقرمگی بالاتر استفاده می کنند دارای طول عمر کاری مناسب تری بوده و روکش پلاستیکی آنها در تماس با سطوح در کاربری در باشگاه ها دوام بالاتری از خود ناشن داده و قیمت بالاتری دارند. به جز دو مورد یاد شده، ساختار مغزی سیم بکسل روکش دار و فراوانی سایز در بازار نیز بصورت مقطعی می تواند بر قیمت این سیم بکسل ها تاثیر داشته باشد. بدون شک از آنجایی که حجم وسیعی از سیم بکسل چه بصورت ساده و چه بصورت روکش دار بصورت وارداتی می باشد قیمت سیم بکسل روکش دار نیز تحت تاثیر قیمت لحظه ای ارز قرار دارد.

انواع دسته‌بندی سیم بکسل

برخی از نمونه های سیم بکسل روکش دار بصورت وارداتی مورد استفاده قرار می گیرند و برخی دیگر در ایران بر حسب سایز مصرفی مشتریان روکش می شوند. با توجه به نوع کاربری سیم بکسل روکش دار در اغلب موارد میزان تنش کششی وارد شده بر این سیم ها بسیار پایین تر از حد تحمل و تنسایل می باشد و خود سیم به ندرت در کاربری با مشکل روبرو می شود. این در حالی است که در اغلب موارد روکش سیم بکسل نتاب با سایش روبرو شده و از بین می رود. از این رو اغلب فاکتور های کیفی سیم بکسل روکش دار به نوع و کیفیت روکش PVC سطحی بستگی دارد.

یکی از مهمترین فاکتور ها در طول عمر و افزایش مقاومت سایشی روکش PVC در تولید و کاربری سیم بکسل روکش دار یک کمیت و مشخصه مکانیکی به نام چقرمگی می باشد. در واقع هر اندازه چقرمگی پلاستیکسطحی سیم بکسل روکش دار بالا رود مقاومت سایشی و فشاری آن نیز بالا تر رفته، روکش سخت تر و دیرتر ترد و دچاره پارگی خواهد شد.

پروژه های مرتبط