سیم بکسل فولادی

سیم بکسل حفاری

چیست؟

سیم بکسل های حفاری معمولا دارای 6 استرند بوده و برای داشتن انعطاف مناسب معمولا با مغزی الیافی و پلاستیکی تولید و عرضه می‌شوند.

سیم بکسل های بکار رفته در صنایع حفاری معمولا دارای دو خصلت مهم می باشند که عبارتند از تنسایل بالا و مقاومت در برابر ضربه (ضربه ناشی از استارت کار ماشین و ضربه ناشی از تغییر جهت حرکت) و دیگری مقاومت حرارتی بالا برای کار در شرایط محیطی دشوار.

ارتباط با ما

استعلام قیمت

پیگیری سفارش

55412800

55411749

شماره تماس

آدرس

09125225190
09125407125

میدان قزوین، جنب پارک رازی پلاک۱

درباره‌ی سیم بکسل‌ها​ی حفاری

ساختار سیم بکسل های حفاری معمولا از نوع سیل می باشد و این سیم ها معمولا چپگرد می باشند. طول عمر سیم بکسل های حفاری به سبب سایش بالایی که دارند و البته دمای بالای کاری آنها یکی از چالش های پیش رو در انتخاب این نوع سیم می باشد. برای افزایش طول عمر سیم بکسل حفاری ساختار های ویژه ای مانند کمپکت وجود دارند که مفتول سیم بکسل دارای پروفیل گرد نیست بلکه در جهاتی دارای سطوح تخت می باشد که مقاومت سایشی را افزایش دهد. فروشگاه سیم بکسل دنا بکسل عرضه کننده انواع سیم بکسل های حفاری در سایز های مختلف می باشد.

سیم بکسل های حفاری می بایست در حین داشتن مقاومت کششی بالا و مقاومت حرارتی بسیار مناسب انعطاف بالایی نیز داشته باشند. بنابراین استفاده از مفتول های استرند با کیفیت بالا و تنسایل مناسب همراه با مغزی الیافی که موجب انعطاف بالاتر سیم بکسل های حفاری میشود مناسب ترین بافت را بوجود می آورد.

 

 
 

کیفیت سیم بکسل حفاری چطور مشخص می شود؟

سیم بکسل های حفاری که با ساختار استاندارد (با قطر برابر مفتولها در سر تا سر سیم) و یا با ساختار سیل تولید میشوند کیقیت های متفاوتی دارند که موثر بر میزان سایش لایه های داخلی آن و طول عمر سیم بکسل حفاری می باشد. میزان انعطاف نیز که با خم کردن قابل تست می باشد از فاکتور های دیگر موثر بر کیفیت و قیمت سیم بکسل حفاری می باشد. اگر پس از خم کردن و رها کردن سیم بکسل حفاری بصورت کامل در طی زمان بسیار کوچک به شکل اولیه در آمد سیم دارای انعطاف مناسب و کیفیت بالایی می باشد.

همچنین در تست ظاهری سیم بکسل حفاری اولا مغزی داخلی نباید از لایه های بیرونی قابل رویت بوده و یا بیرون زده باشد و همچنین مفتولها دارای پلیسه نباشند. وجود پلیسه بر روی مفتول ها و خوردگی های سطحی مفتول که باعث ایجاد خراش بر روی پوست می باشند نشان از کیفیت پایین مفتول های بکار رفته در ساختار سیم بکسل حفاری دارد.

 
 

انواع دسته‌بندی سیم بکسل

یکی از مهمترین فاکتور های کیفی سیم بکسل های حفاری برای عملکرد مناسب بر روی دکل ها مقاومت سایشی می باشد. از روش های مختلفی می توان برای افزایش مقاومت سایشی این سری از سیم بکسل ها استفاده نمود که بالا بردن سختی سطحی مفتول ها طی عملیات حرارتی یکی از این روش ها است.

تولید سیم بکسل حفاری بصورت کامپکت Compact یکی دیگر از روش های بسیار تاثیر گذار بر قابلیت های سایشی سیم بکسل می باشد. در سیم بکسل حفاری کامپکت از نوع بافت یا ساختار متفاوتی استفاده نمی شود بلکه سطح مقطه مفتول های بیرونی استرند ها برای داشتن حداکثر سطح تماس و مقاومت سایشی بیشتر بصورت تخت تولید می شود. سیم بکسل حفاری کامپکت دارای مراحل تولیدی پیچیده تر و قیمت بالاتری نسبت به نمونه های معمولی بوده مقاومت سایشی آن تا 2.5 برابر بالاتر می رود.

تولید سیم بکسل حفاری بصورت لنگ Lang Lay از دیگر روش های افزایش مقاومت سایشی آن محسوب می شود. در این نوع بافت خاص راستای مفتول های استرند های سیم بکسل بصورت همراستا با طول سیم بکسل قرار نگرفته و بصورت اریب قرار می گیرد. البته با وجود مقاومت سایشی بالاتر ساختار های سیم بکسل حفاری بصورت لنگ در برابر تاب و باز شدن مقاومت کمتری از خود نشان می دهند.

پروژه های مرتبط