سیم بکسل های هفت لا کنف

سیم بکسل های هفت لا کنف چیست؟

سیم بکسل هفت لا یا هفت لا کنف در واقع نوعی از سیم بکسل های صنعتی می باشد که علاوه بر داشتن مغزی از الیاف کنف، در قسمت داخلی هر یک از 6 استرند یا رشته آن نیز الیاف کنفی استفاده شده است. 

ارتباط با ما

استعلام قیمت

پیگیری سفارش

55412800

55411749

شماره تماس

آدرس

09125225190
09125407125

میدان قزوین، جنب پارک رازی پلاک۱

درباره‌ی سیم بکسل‌ها​ی هفت لا کنف

در سایز برابر سیم بکسل هفت لا کنف دارای وزن پایین تر و قیمت پایین تری نسبت به دیگر انواع و ساختار های سیم بکسل می باشد. سیم بکسل هفت لا کنف را با ساختار 6X12+7FC نیز می شناسند که پر مصرف ترین ساختار این اتصال صنعتی می باشد. از نظر مقاومت کششی با توجه به استفاده از کنف در مغزی استرند ها سیم بکسل هفت لا دارای سطح پایینی بوده و از این رو به هیچ عنوان از این ساختار سیم بکسل در لیفتینگ بار استفاده نمی شود. از آنجایی که بخش عمده ای از سطح مقطع سیم بکسل هفت لا کنف را الیاف طبیعی به شکل طناب کنفی پوشش می دهند انعطاف این ساختار از سیم بکسل بسیار بالاتر از نمونه های دیگر می باشد.

مشخصات مکانیکی و کاربری سیم بکسل هفت لا کنف

مقاومت کششی سیم بکسل هفت لا کنف به سبب بکارگیری الیاف کنفی به جای مفتول های فولادی در مغزی هر رشته یا استرند در پایین ترین سطح در میان سیم بکسل های فولادی قرار داشته و از این رو در تولید اسلینگ های سیم بکسلی، اتصالات جرثقیل و حفاری و یا تاور کرین ها نمی توان از این ساختار سیم بکسل استفاده نمود. در تولید سیم بکسل هفت لا کنف اغلب از مفتول های فولادی با درصد کربن اندک و تنسایل 1560 نیوتن بر میلیمتر مربع استفاده می شود.

 

 

در اتصال گاورنر آسانسور ها از سیم بکسل هفت لا استفاده بسیاری می شود و از این رو ساختار 6X12+7FC از سیم بکسل های فولادی را به سیم بکسل گاورنر نیز می شناسند. شایان ذکر است که سیم بکسل آسانسوری که در اتصالات کابین آسانسور بکار می رود دارای ساختاری کاملا متفاوت بوده و تحت تنش های کششی بالایی قرار دارد. از سیم بکسل هفت لا در اتصالات ماشین های مرغداری ها نیز اغلب در سایز های 6 و 8 میلیمتر استفاده می شود. بازرگانی هاردوایر (قراچورلو) ارائه دهنده انواع سیم بکسل های فولادی و استیل و سیم بکسل هفت لا کنف با ساختار های مختلف در ایران می باشد.

پروژه های مرتبط